Cez víkend sa až tri naše družstvá predstavia na majstrovstvách Slovenska. V kategórii U13 (ŠH Vietnamská) budú mať zastúpenie až dve naše družstvá, čo je už samo o sebe skvelé. Družstvo Green zložené z menej skúsených hráčov, zvádzalo vyrovnané zápasy už v boji o postup do celoslovenskej skupiny Gold proti Handlovej, Trenčínu či Považskej Bystrici. V samotnej skupine Gold dokázali dvakrát zdolať Svit a poraziť aj Považskú Bystricu, čím sa zaslúžene kvalifikovali na finálový turnaj zo siedmeho miesta. Majstrovstvá SR sú pre družstvo odmenou za tréningové nasadenie a možnosť odohrať ďalšie tri zápasy proti kvalitným súperom.

Družstvo White je jedným z favoritov finálového turnaja. V predchádzajúcej sezóne (ešte ako U12) prehralo finále s Interom Bratislava až po predĺžení. V aktuálnej sezóne skončilo v skupine Gold s dvomi prehrami na druhom mieste za družstvom Interu. „Tento víkend sme dokázali vyhrať európsku mládežnícku ligu EYBL, kde sme ani v jednom z 12 zápasov nenašli premožiteľa. Veríme, že po náročných šiestich dňoch v Taliansku zostaneme zdraví a v Bratislave sa pobijeme o titul majstra Slovenska. Nebude to však vôbec jednoduché. Inter Bratislava je úradujúci majster SR, oproti minulej sezóne sa posilnil o dvoch hráčov. Vysokú kvalitu má aj BSC Bratislava, výrazne sa zlepšili aj košické kluby a Karlovka,“ zhodnotil tréner U13 White Marek Bulík.

Okrem kategórie Mladších žiakov U13 sa v rovnakom termíne konajú aj majstrovstvá Slovenska U15, ktoré sa budú hrať na Pasienkoch. Najvyššie ciele majú aj naši starší žiaci pod vedením trénera Róberta Hajského: „Záverečný turnaj majstrovstiev Slovenska je vždy výzva, takže sa naň tešíme a poctivo pripravujeme. Počas sezóny sme sa museli vysporiadať so zraneniami ako aj hernou krízou, takže ideme do turnaja zo šiesteho miesta. V závere základnej časti sme už trénovali kompletní a posledné zápasy už boli s výrazným zlepšením. Cieľom je tak pre nás doniesť medailu. Vzhľadom na systém turnaje je kľúčovým hneď prvý zápas proti Victorii Žilina, ktorá skončila tretia po základnej časti. S týmto súperom máme v sezóne pozitívnu bilanciu, preto je šanca na postup otvorená.“

Na záver Marek Bulík ako šéf celej organizácie pozval do Bratislavy aj fanúšikov: „Budem veľmi vďačný našim fanúšikom, či už z radov rodičov, kamarátov alebo aj hráčov iných našich družstiev, keď nás prídu podporiť do Bratislavy. V rovnakom termíne sa konajú majstrovstvá dvoch vekových kategórii, na ktorých sa predstavia až tri naše tímy. Družstvo U15 obhajuje titul majstrov Slovenska. Bolo by super, keby chalani mali podporu podobnú tej ako si zažili hráči seniorského tímu BC Prievidza.“

Rozpis zápasov štvrťfinále:

Piatok 17.5.2024
U15 12:00 MBA Prievidza – MBK VICTORIA Žilina (ŠH Pasienky)
U13 19:30 MBA Prievidza white – MBA Prievidza green (ŠH Vietnamská)

O ďalšom programe našich tímov budeme informovať podľa ich výsledkov vo štvrťfinále
Poznámka: Semifinálové zápasy (sobota) a zápasy o konečné umiestnenie (nedeľa) oboch kategórií sa budú hrať v ŠH Pasienky. Súboje o 5.-8. miesto sa budú odohrávať v ŠH Vietnamská.