Po úspechoch v Litve, Španielsku, či Taliansku sa tentoraz chlapci U12 zúčastnili turnaja v nemeckom Chemnitzi. Výborne zorganizovaný turnaj pre 12 mužstiev sa odohrával v tréningovej hale akadémie víťaza FIBA Europe cupu Chemnitz Niners. Okrem osem domácich družstiev z celého Nemecka a nášho klubu sa ho zúčastnili aj české družstvá Tygři Praha, Slavoj Litoměřice a slovinský celok Branik Maribor.

Skupina:
MBA Prievidza – SG Dresden Titans/USC Leipzig 101:60
MBA Prievidza – ALBA Berlin 75:38

Semifinále:
MBA Prievidza – Bonn/Rhondorf juniors 84:77
AKK Branik Maribor – Tygři Praha 104:70

Finále:
MBA Prievidza – AKK Branik Maribor 84:58

Turnaj zhodnotil hlavný tréner Tomáš Bulík: “Veľká gratulácia chalanom k víťazstvu na turnaji, keď sme porazili také veľkokluby ako sú Alba Berlin a Telekom Bonn. Najmä semifinále s Bonnom spĺňalo vysoké kritériá mládežníckeho basketbalu a hral sa výborný basket. Finále s Branik Maribor sa hralo 2 hodiny po semifinále, kde sme si siahli na dno svojich síl avšak chalani predviedli fantastický výkon a až na krátke úseky hry sme dominovali a zaslúžene vyhrali. Chalanom obrovský rešpekt a vďaka za prevedené výkony.”

Za MVP turnaja bol vyhlásený Matej Richter.

Družstvo MBA Prievidza reprezentovali na turnaji: Adam BAKUS, Gregor GDUĽA, Miroslav HLINKA, Adam HOLÍK, Jakub HUBA, Jakub INŠTITORIS, Lukáš KORČOK, Tomáš LIČKO, Dominik LUKÁŇ, Michal MULLER, Marko PETRÁŠ, Matej RICHTER, Pavol RICHTER, Lucas SIMON. Tréneri: Tomáš Bulík, Marek Bulík