Od piatku do nedele sa konajú v Bratislave majstrovstvá Slovenska U17 a U14, na ktorých nebudú chýbať ani naši reprezentanti. Družstvu Kadetov U17 sa v septembri nepodarilo kvalifikovať do elitnej skupiny Gold, ale poctivým tréningom postúpili z kategórie Silver do predbaráže, z ktorej sa dostali baráže proti RIM Basket Košice. Naši kadeti pod vedením trénera Maroša Helmecyho zvládli proti favoritovi oba zápasy a predstavia sa tak medzi osmičkou najlepších v danej vekovej kategórií. “Chalani si v určitej fáze sezóny uvedomili, že ak chcú ísť na majstrovstvá musia na sebe makať. To sa im aj podarilo. Hneď vo štvrťfinále nás čaká favorit na celkové víťazstvo Inter Bratislava. My ideme do turnaja s tým, že v každom zápase sa chceme pobiť o čo najlepší výsledok. Celú sezónu sme bojovali, aby sme sa tam dostali. Chceme podať také výkony, s ktorými budeme spokojní a verím, že sa nám podarí príjemne prekvapiť,” zhodnotil ambície kadetov tréner Helmecy.

Žiakov U14, ktorí v tejto sezóne zbierali skúsenosti aj medzinárodnej súťaži EYBL, čaká vo štvrťfinále Liptovský Mikuláš. Favoritom sú naši hráči, ktorým sa rovnakého súpera podarilo zdolať v oboch zápasoch základnej časti. A aké sú ciele našich žiakov na MSR? “Nemám v obľube ciele v podobe umiestnenia, nakoľko vždy rozhoduje prístup, nasadenie a činy na ihrisku. Bol by som rád, ak by sme sa konzistentne prezentovali rýchlou rozumnou hrou, zodpovednou obranou. Na turnaji chceme pôsobiť ako tím, tak na ihrisku ako aj mimo neho.” prezradil ciele družstva hlavný tréner Milan Špiner.

Rozpis zápasov štvrťfinále:

Piatok 24.5.2024
U17 17:00 MBA Prievidza – Inter Bratislava (ŠH Pasienky)
Livestats: https://fibalivestats.dcd.shared.geniussports.com/u/SBA/2447223/
Video: https://jojsport.joj.sk/
U14 19:30 MBA Prievidza – MBK Liptovský Mikuláš (ŠH Vietnamská)
Video: https://www.youtube.com/watch?v=Yiqved7GezM&ab_channel=InterTV

O ďalšom programe našich tímov budeme informovať podľa ich výsledkov vo štvrťfinále
Poznámka: Semifinálové zápasy (sobota) a zápasy o konečné umiestnenie (nedeľa) oboch kategórií sa budú hrať v ŠH Pasienky. Súboje o 5. – 8. miesto sa budú odohrávať v ŠH Vietnamská.