Od pondelka 17. júna bola Prievidza miestom sústredenia ukrajinského reprezentačného výberu do 15 rokov, ktorý sa pripravuje na budúcoročné Majstrovstvá Európy U16. V 15-člennom výbere trénera Olega Ševčenka bol aj náš hráč Pavlo Semenov. Počas prípravného kempu odohrali aj tri tréningové zápasy proti nášmu družstvu U15.

“Ďakujeme za podmienky, ktoré sme v Prievidzi našli. Kvalitné ubytovanie aj výborné možnosti na trénovanie v hale a plus nám vyšlo aj počasie,” zhodnotil podmienky tréner družstva. To bolo tvorené z deviatich hráčov, ktorí prišli z Ukrajiny, a doplnené o chlapcov, ktorí žijú v Európe (Slovensko, Česko, Nemecko, Taliansko, Španielsko, Anglicko).

Výsledky:

Pondelok: MBA Prievidza U15 – Ukrajina U15 62:84
Streda: MBA Prievidza U15 – Ukrajina U15 43:88
Piatok: MBA Prievidza U15 – Ukrajina U15 58:67

Róbert Hajský: “Tento týždeň sme mali možnosť si zahrať tri prípravné zápasy s reprezentáciou Ukrajiny. Súper bol na pohľad fyzicky a atleticky lepšie pripravený, čo sa ukázalo aj v zápasoch. Prvý zápas sme držali krok so súperom do poslednej štvrtiny. V rotácii osem hráčov proti 14 nám došli sily a prehrali sme rozdielom 20 bodov. Druhý zápas sme od úvodu nepremieňali pozície a so 17 bodmi za polčas sme výrazne zaostávali. V poslednom zápase sme v prvej štvrtine dali len 4 body a celý zápas sme doťahovali tento mínus. V poslednej minúte sme sa dotiahli na 3 body, ale v závere si súper víťazstvo postrážil. Máme problém premieňať vyložene pozície vrátane šestiek čo nám dáva malé šance v závere zápasu. Super bol výrazne fyzicky a atleticky pripravený na čom musíme zapracovať. Ukázalo nám to veľké rezervy a to Ukrajina nepatrí k top tímom v Európe. Pozitívom zápasov bola obrana, ktorá sa posunula výrazne k lepšiemu. Máme na čom pracovať.”

Maroš Helmecy: “Skvelá skúsenosť pre našich chalanov v takýchto zápasoch. My ako tréneri sme videli zase veci, na ktorých budeme musieť pracovať, ale videli sme aj pozitívne impulzy do ďalšej práce. Je dôležité hrať takéto zápasy pre nás všetkých. Verím, že sa takéto zápasy podarí zorganizovať častejšie.”