BC Prievidza síce nie je ten najstarší a ani najúspešnejší slovenský basketbalový klub, ale prináša svoj jedinečný odkaz. Fanúšikovia podporujú klub a stoja pri ňom v dobrých aj zlých časoch, už viac než 75 rokov ich spája spoločná vášeň. Spolu sme slávili veľké triumfy a tituly, spolu sme zvládli aj ťažké časy.

Uvedomujeme si, aké dôležité je pripomínať si naše klubové dejiny. Na našu slávnu históriu musíme byť hrdí, vychádzať z nej a stavať na nej, aby sme na hornú Nitru mohli priniesť ďalšie roky slávy a radosti.

Prievidzský basketbal sa chystá písať ďalšie kapitoly svojej slávnej histórie aj s novinkou. Do nového ročníka totiž vstúpime s novým logom. To bude reprezentovať oba prievidzské kluby, teda mužské BC aj mládežnícke MBA, lebo basketbal v našom meste je predsa len jeden. Oba kluby naďalej pôsobia ako samostatné organizácie, ktoré však úzko spolupracujú v prospech basketbalu a o ďalších novinkách budeme postupne informovať.

Nové logo symbolizuje slávnu históriu so silným odkazom na rok založenia. Dominantným prvkom je basketbalová lopta, ktorá prešla rukami všetkých skvelých hráčov. Silný dôraz je kladený na názov mesta, v ktorom žijeme, pôsobíme a reprezentujeme ho. 

BC Prievidza má výrazný presah do celého širokého regiónu, ktorý je známy baníctvom. Hráči boli spätí s baňami, celé generácie našich fanúšikov sú späté s baňami. Keď baník vyfáral, vyšiel von celý čierny od sadzí. A práve majestátna čierna farba dominuje novému logu prievidzského basketbalu.

Tvorcom nášho nového loga je štúdio Büro Milk. Tu si môžete pozrieť, ako logo vznikalo:

https://youtu.be/2MS43NDwryw