Sobota 27.4.

U13
Inter Bratislava – MBA Prievidza green 84:24 (44:16)
Body MBA: Galko 7, Adámik 4, Tymoshchuk 4, Mihálik 2, Inštitoris 2, Bohát 2, Hlinka 2, Bakus 1, Kotlár, Sekereš, Korčok, Drieňovský, Greguš, Szécsényi, Lukáň.

MBA Prievidza green – BKM Iskra Svit 59:33 (22:15)
Body MBA: Bohát 17, Inštitoris 11, Tymoshchuk 10, Kotlár 7, Sekereš 4, Adámik 4, Bakus 3, Greguš 2, Korčok 1, Drieňovský, Mihálik, Szécsényi, Lukáň, Hlinka, Galko,

Tomáš Bulík: “V dvojzápase na palubovke Svitu, sme v prvom stretnutí proti favoritovi z Interu dokázali držať krok ako tak len v prvej štvrtine. V ďalšom priebehu súper jednoznačne dominoval a potvrdil svoju kvalitu. My sme rotovali všetkých 15 hráčov a ušetrili tak sily na druhý zápas proti domácemu Svitu, do ktorého sme nastúpili s cieľom vyhrať. Úvod zápasu bol vyrovnaný a až v závere polčasu sme sa dostali do mierneho vedenia 7 bodov. Po tretej štvrtine sme viedli o 10 bodov avšak v poslednej sme už jednoznačne dominovali a vyhrali sme ju 19:3 a zaslúžene zápas doviedli s prehľadom do víťazného konca. Opäť ma teší, že priestor dostalo všetkých 15 hráčov.”

RIM Basket Košice – MBA Prievidza white  47:44 (30:22)
Body MBA Prievidza: Pavlenda 13, Košina 12, Ahmed 9,  Müller 5, Richter 2, Holík 2, Denčiak 1, Petráš, Ondro, Simon

RIM Basket Košice – MBA Prievidza white 36:55 (16:25)
Body MBA Prievidza: Košina 21, Pavlenda 10, Ahmed 10, Richter 8, Holík 6, Denčiak,  Müller, Petráš, Ondro, Simon

Marek Bulík: “Zápasy s RIM Basket Košice mali veľmi slušnú úroveň a boli pre nás poučné. V prvom zápase sme absolútne nedodržiavali spacing v útoku, keď sme minimálne hrali hoď a bež a  viac-menej každý jeden náš hráč mal „nutnosť“ buchnúť si loptu na mieste. Tým pádom sa nám hralo veľmi ťažko do organizovanej obrany súpera, ktorý mal aj výškovú prevahu. Druhým našim problémom bol slabý tlak na loptu, málo košov z presilových alebo prevahových situácií. Premenili sme málo streleckých pokusov z väčších vzdialeností. A proti kvalitnému súperovi ako RIM Basket, je to už príliš veľa na to, aby sme v zápase zvíťazili. V druhom zápase sme nastúpili s väčšou energiou, tlakom na loptu sme získali viacero lôpt, skórovali ľahké koše. Adam Holík výborne ubránil najlepšieho hráča RIM, premenili sme viacero trojkových pokusov. V postupnom útoku bol náš pohyb o niečo lepší ako v prvom zápase, ale bubnovania na mieste bolo stále príliš veľa. Verím, že z týchto zápasov sa poučíme. Najmä ale, že sa dáme zdravotne do poriadku a finálový turnaj EYBL a M-SR odohráme v kompletnom zložení.”