Spolu s BC Prievidza sme zorganizovali športové dopoludnie pre žiakov materských škôl.

V stredu doobeda patrila palubovka športovej haly škôlkarom, pre ktorých sme pripravili zaujímavý športový program. Akcie Hýbeme mestom! sa zúčastnili žiaci zo šiestich materských škôl: MŠ Ul. P. Dobšinského, MŠ Športová ulica, MŠ Ul. M. Mišíka, MŠ Ul. P. Benického, MŠ Ul. D. Krmana, MŠ eŠkola.

Akcie sa zúčastnilo 60 škôlkarov, ktorí súťažili vo viacerých športových disciplínach. Pomocníkmi im boli hráči BC Prievidza, ktorí sa tak ocitli v detských časoch a namiesto svojho náročného tréningu si “oddýchli” obklopení aktívnymi deťmi. Víťazom sa nestal nikto a zároveň všetci. Cieľom bolo rozhýbať detí z materských škôl a zároveň im ukázať aký je basketbal krásny šport. “Som veľmi rád, že akcia sa vydarila a že deti si užili krásne dopoludnie plné zábavy a športu. Šport je fenomén a treba ho predstavovať najmladším deťom, aby k nemu získali pozitívny vzťah. Ďakujem všetkým vychovávateľkám, ktoré s deťmi prišli a verím, že si to užili rovnako. Taktiež by som rád poďakoval organizačnému štábu z MBA Prievidza ako aj BC Prievidza a v neposlednom rade extraligovým hráčom, ktorí boli úžasní.”, zhodnotil akciu hlavný organizátor Milan Špiner, ktorý je v našom klube zodpovedný práve za nábory.

Akciu si užili aj hráči BC, za ktorých ju zhodnotil Xavier Rhodes: “Podujatie bolo naozaj zábavné a som rád, že deti si ho užili. Je to skvelé vidieť radujúce sa deti, veď aj ja sám som bol dieťa a veľkí hráči boli pre mňa vzorom. S takýmito akciami mám skúsenosti aj zo Štátov, kde sme počas strednej školy mávali takéto akcie. Vždy som rád, keď môžem mladším deťom ukázať niečo zaujímavé a pomôcť im zlepšiť sa.”