Prestávku v súťažnom kalendári využilo družstvo U17, ktoré odohralo včera a dnes dva prípravné zápasy proti kvalitnému tímu zo skupiny Gold, BSC Bratislava.

BSC Bratislava – MBA Prievidza 60:56 (15:33)

Body MBA: Škandík 18, Hronský 12, Rác 9, Giakas 7, Vojcek 5, Keller 3, Grolmus 2

Maroš Helmecy: “Zápas sme začali v super tempe, keď sme proti silnému súperovi hrali rýchlo dopredu a dobre bránili. Dokázali sme sa vysporiadať aj s výškovou prevahou niektorých hráčov súpera. V druhom polčase začali domáci hrať agresívnejšie a my sme sa asi uspokojili s výsledkom prvého polčasu. Padli im aj ťažké strely v kľúčových momentoch zápasu kedy sme práve my nedokázali hrať našu hru. Skvelá skúsenosť pre náš tím hrať takýto zápas so súperom, ktorý hra v skupine gold.”

BSC Bratislava – MBA Prievidza 63:79 (24:32)

Body MBA: Giakas 17, Rác 14, Škandík 9, Hronský 9, Keller 8, Vojcek 6, Pánis 5, Grolmus 5, Richter 4, Tínes M. 2, Tínes T. 0

Maroš Helmecy: “Začiatok zápasu vyzeral ako začiatok zápasu o 11:00. Veľmi veľa nepresnosti v obrane aj v útoku na oboch stranách. Našťastie sme sa z toho dokázali dostať rýchlejšie ako náš súper a do polčasu sme si vybudovali našou hrou osembodový náskok. Veľmi dôležitý bol vstup do druhého polčasu. V prestávke sme si prízvukovali, že sa nám nesmie stať to, čo sa stalo v stredu. Vedeli sme, že súper učíte na nás vybehne a my musíme hrať našu hru. Veľmi ma teší, že všetci hráči hrali a bojovali počas celého zápasu. Veľmi dobre sme sa vysporiadali s tlakom súpera a dnešný zápas sme dokázali doviesť do víťazného konca. Pre nás to boli veľmi dôležité zápasy pred koncom sezóny, kde sme si dokázali, že ak hráme ako máme, môžeme hrať aj so silnejšími súpermi.”