Od štvrtku do nedele (9.-12.5.) sa v talianskom Rosete pobije naše družstvo U13 o víťazstvo v Superfinále EYBL. Mladší žiaci sa do Superfinále kvalifikovali po dvoch víťazných kvalifikačných turnajoch, na ktorých nespoznali svojho premožiteľa.

Družstvo pod vedením trénerov Mareka a Tomáša Bulíka odletelo do Talianska už dnes v zložení: Alex Pavlenda, Matej Richter, Karim Ahmed, Lukáš Denčiak, Dominik Košina, Leo Šutka, Šimon Bohát, Marco Petráš, Henrich Galko, Samuel Adámik, Adam Holík.

O titul víťaza EYBL U13 zabojujú naši chalani v konkurencii družstiev: Roseto Basketbal Academy (Tal.), Steau Bucharest – Shooting Stars (Rum.), Academy Istanbul (Tur.), Leii Bucarest (Rum.), Unibasket Lanciano (Tal.) a Honved Budapest (Maď.).

Marek Bulík: “Do Talianska odlietame v očakávaní odohrať kvalitné zápasy. V príprave na turnaj sme mali viacero maródov. Žiaľ pre chorobu s nami neodcestoval Michal Müller, ostatní chalani sa ako tak dali dokopy. Aj napriek tomu chceme vyhrať čo najviac zápasov a dostať sa do bojov o medaily a zároveň sa prezentovať kvalitnou agresívnou obranou, rýchlymi tranzíciami a dobrým spacingom v útočnej fáze.”

Prvý zápas odohráme proti domácemu Rosetu vo štvrtok o 18:30. Víťaz duelu sa kvalifikuje do semifinále, porazený bude hrať v skupine o 5-7.miesto.